Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
marco napisał:
I Bardzo dobrze wszyscy powinni się obudzić i niedawać tej "CZARNEJ MAFI" kasy niech się wezmą do roboty darmozjady i uczciwie zapracują na chleb!!!!
PRZECIEŻ ONI NIE POTRAFIĄ INACZEJ JAK BEZ DOJENIA TEGO BIEDNEGO PAŃSTWA
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
plum napisał:
z protestującymi rozmawiał również biskup Miziński, więc można mówić w liczbie mnogiej, że nie słuchają biskupów. A czemu zaraz skrzywdził podwładnych czy parafian? Życiński podjął tylko decyzję, do której miał prawo. Przeniósł księdza na inną parafię, jak to zresztą robi co roku z kilkudziesięcioma księżmi. Więc parafianie powinni się liczyć z tym, że może zapaść decyzja, że ich ksiądz pójdzie na inną parafię, bez względu na to co zrobił dla danej parafii. I taką decyzję zaakceptować. Zresztą obiło mi się o uszy, że księdza Marka przeniósł na jego prośbę. Ale nie. oni woleli rozpocząć strajki, blokady, szantaże i cały ten spór, który według protestujących może mieć tylko jedno zakończenie: powrót księdza Marka. A takie rozwiązanie oznaczało by, że Arcybiskup musiał by się wycofać z decyzji którą podjął na skutek gróźb i szantaży, co tylko na przyszłość przyniesie jeszcze gorsze skutki. Bo w innych parafiach wystarczy, że po blokują kościół, pogrożą nie dawaniem datków i zaraz będą mieć księdza jakiego tylko chcą.
Ale to ludzie budowali kościoły to ludzie utrzymują księży i powinni mieć prawo jakich chcą mieć księży bo to ksiądz jest dla ludzi a nie ludzie dla księdza. A prawdę mówiąc to mało jet prawdziwych księży bo są księża i bisnesmeni, za pieniądze ksiądz się modli.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Smiechu warte to wszystko. Czy wy ludzie nie macie innych problemów czy tak bardzo wam przeszkadzają, ze szukacie odskoczni stwarzając sobie nowe? Każdy normalny człowiek uśmiechnie się czytając o tym co wyprawiacie i pomysli, ze ma do czynienia z bandą "zatwardziałych" wiejskich pieniaczy którym w głowach się poprzewracało od nieróbstwa a przecież teraz akurat jest sezon prac polowych. Czy to ważne z kim się modli do Boga czy najwazniejsza jest sama wiara? A wy w kogo wierzycie - w księdza czy w Boga a moze dla was ksiądz jest Bogiem?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
JAGA napisał:
MASZ RACJĘ POPIERAM CIĘ W CAŁOŚCI TEŻ ZNAM KŚ. PODSTAWKĘ I WIEM ŻE DUŻO DOBREGO BY WNIÓSŁ DO TEJ PARAFII, ALE JESZCZE RAZ MÓWIĘ NIE WARTO RZUCAĆ PEREŁ PRZED WIEPRZE, TA PARAFIA NIE ZASŁUŻYŁA SOBIE NA TAKIEGO KSIĘDZA,I TYLKO JEGO MI ŻAL!!POZDRAWIAM
Sam jesteś wiepszem i chamem ty kupo gówna, wyjmij głowę z pod sutanny swojęgo księdza P. i przejrzyj na świat. Pa śmieciu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Czy to ważne z kim się modli do Boga czy najwazniejsza jest sama wiara? A wy w kogo wierzycie - w księdza czy w Boga a moze dla was ksiądz jest Bogiem?
otóż to. ale tego w Czerniejowie zrozumieć nie potrafią, albo nie chcą. Bo zaraz na samym początku protestu jawnie powiedzieli, że oni nic do księdza Podstawki nic nie mają, ale oni chcą księdza Marka. Nie wiedzą jakim kapłanem i administratorem będzie ksiądz Podstawka, nie dadzą mu szansy i już. Zresztą bez względu na to kto by został tam przydzielony i tak by nie dostał szansy, bo to nie ksiądz Marek i z nim nie mieli by takich układów jak z księdzem Markiem i nie mogli by nim sterować do własnych potrzeb.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
plum napisał:
otóż to. ale tego w Czerniejowie zrozumieć nie potrafią, albo nie chcą. Bo zaraz na samym początku protestu jawnie powiedzieli, że oni nic do księdza Podstawki nic nie mają, ale oni chcą księdza Marka. Nie wiedzą jakim kapłanem i administratorem będzie ksiądz Podstawka, nie dadzą mu szansy i już. Zresztą bez względu na to kto by został tam przydzielony i tak by nie dostał szansy, bo to nie ksiądz Marek i z nim nie mieli by takich układów jak z księdzem Markiem i nie mogli by nim sterować do własnych potrzeb.
Boże chroń przed takimi "wiernymi" co tylko wstyd przynoszą całemu kościołowi katolickiemu i jego wyznawcom.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
domel napisał:
JA wierzę w Boga a nie w kościół Rydzyka i innych czarnych jak to ludzie nie mogą dogadać się z żydkiem to on jest dla nich a nie oni dla niego to wy go utrzymujecie gównozjada do watykanu piszcie a ten Żydciński mojego kolegę zawiesił na piątym roku w syminarium ludzie to wasz kościół wasza parafia i to wy powinniście wybierać księży a tego Biskupa to protest pod kurią albo na taczkę i wywieć go na gnoju jak Jagnę Chłopów.Biskup Karpiński jest zajebisty gość ale ma mało do gadania.To czarna mafia powinien w Policji w CBS powstać specjalny wydział zajmójący się księżmi a raczej czarną mafią tak jak to było za bezpieki i na majdanek darmozjadów. Pozdrawiam księży z powołania.
CZYŻBYŚ BYŁ EKS-KSIĘDZEM,ATAK NA MARGINESIE TO ZAJRZYJ DO SLOWNIKA I ZOBACZ JAK SIĘ PISZE NIEKTORE WYRAZY
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zac napisał:
Sam jesteś wiepszem i chamem ty kupo gówna, wyjmij głowę z pod sutanny swojęgo księdza P. i przejrzyj na świat. Pa śmieciu.
rozśmieszyłeś mnie totalnie,lubie denerwować takich dupków jak ty,pa pa
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Hej ciemna maso z Czerniejowa!!! Gdy któremuś z was się zemrze, to proponuję dalej strajkować i pochować biedaka bez księdza. A co, niech ksiądz wie, że się nie poddacie (hihihi). Żal mi was. Odpowiedzcie sobie na jedno pytanie: modlę się do Boga czy do księdza?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
JAGA napisał:
CZYŻBYŚ BYŁ EKS-KSIĘDZEM,ATAK NA MARGINESIE TO ZAJRZYJ DO SLOWNIKA I ZOBACZ JAK SIĘ PISZE NIEKTORE WYRAZY
Na pewno nie był. Z taką ortografią nigdy nie zrobiłby matury.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
plum napisał:
z protestującymi rozmawiał również biskup Miziński, więc można mówić w liczbie mnogiej, że nie słuchają biskupów. A czemu zaraz skrzywdził podwładnych czy parafian? Życiński podjął tylko decyzję, do której miał prawo. Przeniósł księdza na inną parafię, jak to zresztą robi co roku z kilkudziesięcioma księżmi. Więc parafianie powinni się liczyć z tym, że może zapaść decyzja, że ich ksiądz pójdzie na inną parafię, bez względu na to co zrobił dla danej parafii. I taką decyzję zaakceptować. Zresztą obiło mi się o uszy, że księdza Marka przeniósł na jego prośbę. Ale nie. oni woleli rozpocząć strajki, blokady, szantaże i cały ten spór, który według protestujących może mieć tylko jedno zakończenie: powrót księdza Marka. A takie rozwiązanie oznaczało by, że Arcybiskup musiał by się wycofać z decyzji którą podjął na skutek gróźb i szantaży, co tylko na przyszłość przyniesie jeszcze gorsze skutki. Bo w innych parafiach wystarczy, że po blokują kościół, pogrożą nie dawaniem datków i zaraz będą mieć księdza jakiego tylko chcą.
Widzisz, protestującym parafianom nie chodzi konkretnie o to ,że księdza Marka przeniesiono do innej parafii, ale w jaki sposób to uczyniono i dlaczego akurat on trafił do jednej z ,,najgorszych" parafii. Parafianie uważają ,że za tyle dobrego , ile uczynił w Czerniejowie zasłużył sobie na lepszą parafię , niż ta , w której jest obecnie. Dlatego między innymi upierają się , aby z powrotem do nich wrócił, bo nie mogą znieść decyzji abp, że tak go krzywdzi. Nie zgadzają się , aby ks Krzysztof został proboszczem w Czerniejowie, nie dlatego , że mają mu konkretnie coś do zarzucenia ( te różne pomówienia nie pochodzą od protestujących parafian , ale mącicieli), ale dlatego, że liczą na zmianę decyzji lubelskiego abp, który przydzieli ks Markowi parafię podobną do tej w Czerniejowie. Nie można krzywdzić człowieka , który dał z siebie tak wiele, w taki sposób , jak zrobił to abp Życiński . Co nim kierowało, to tylko on wie, a reszta może się domyślać. Tak już niestety jest ,że za dobro -złem się płaci.Na temat abp nie będę się wypowiadała, bo już to wcześniej uczyniłam. Czasem trzeba być człowiekiem i potrafić się z innymi ludżmi porozumieć, a nie starać się ich lekceważyć. W końcu , nikt inny , tylko parafianie tworzą wspólnotę kościoła ( bez nich kościół by nie istniał). Jeśli się mylę , w tym , co napisałam , to trudno ,ale tak uważam. Zaznaczam , nie jestem parafianką Czerniejowa, ale popieram parafian, których dobro ich proboszcza nie jest im obojętne. W każdej regule są wyjątki i kościół w Czerniejowie jest , jak widać takim wyjątkiem. Nie należy spraw uogólniać , co by było gdyby..... Czasem trzeba umieć pójść na kompromis. Szczególnie abp powinien kościół jednoczyć , a nie działać odwrotnie. Czasem jedna głupia decyzja , narobi c może wiele nieodwracalnych szkód ( np; utratę zdrowia).
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Boże chroń przed takimi "wiernymi" co tylko wstyd przynoszą całemu kościołowi katolickiemu i jego wyznawcom.
Pomódl się lepiej w kościele , a nie na forum , bo wstyd przynosisz kościołowi i jego wyznawcom.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zuza napisał:
Pomódl się lepiej w kościele , a nie na forum , bo wstyd przynosisz kościołowi i jego wyznawcom.
Nie wiem co gorsze, robić z siebie pośmiewisko na całą Polskę jak ci "wierni" z Czerniejowa czy modlić się kiedy tylko przyjdzie na to ochota?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
qwerty napisał:
Hej ciemna maso z Czerniejowa!!! Gdy któremuś z was się zemrze, to proponuję dalej strajkować i pochować biedaka bez księdza. A co, niech ksiądz wie, że się nie poddacie (hihihi). Żal mi was. Odpowiedzcie sobie na jedno pytanie: modlę się do Boga czy do księdza?
Odezwał się jeszcze jeden głos , który niczego nie rozumie , ale pisać lubi. No cóż, aby móc zrozumieć ludzi , czasem trzeba stać się jednym z nich.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Nie wiem co gorsze, robić z siebie pośmiewisko na całą Polskę jak ci "wierni" z Czerniejowa czy modlić się kiedy tylko przyjdzie na to ochota?
Może Tobie i Tobie podobnym jest do śmiechu, ale to jest zbyt poważny problem , aby się z niego śmiać. Nikt poważnie myślący nie odbiera tego , jako pośmiewisko. Pamiętaj modlić można się wszędzie i o każdej porze dnia i nocy- Pan Bóg Cię wysłucha.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zuza napisał:
Mądrość , to najwyższa doskonałość duszy ludzkiej. Tobie niestety tej mądrości zabrakło. Przeczytaj jeszcze raz na spokojnie , co napisałeś (łaś) , a dojdziesz do takiego wniosku , jak ja.
Mądrości to zabrakło "strajkującym". Co nowy ksiądz im sie nie podoba? A może to jakaś sekta co za bożka miała odwołanego księdza?? Może zamiast do Boga modlili się do księdza. Propozycja taka: załóżcie sobie w tym namiocie swój kosciół, ogłoście proboszczem namiotu odwołanego księdza skoro nie chcecie utrzymywać z datków obecnej parafii. Po kolędzie nowego księdza też nie wpuścicie ?? "Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili"
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
JAGA napisał:
rozśmieszyłeś mnie totalnie,lubie denerwować takich dupków jak ty,pa pa
a jednak zabolało pedałka ha, ha, ha.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Popoieram Mieszkańców Czerniejowa--- jesten z nimi sercem i modlitwą. Biskup Józef nie lubi niepokornych owieczek. On myśli, że ludzie no wsi to ciemnogród, zacofanie i podludzie. Najgorsze w tym jest to, że nie chciał z wiernymi rozmawiać tylko jeszcze podjudzał. Czasami dobra rozmowa potrafi dużo naprawić. Gdzie tu jest kompromis?????? Czy my mamy tylko Płakać i płacić i morda w kubeł???? Czy my jesteśmy tylko od dawania kasy???? Przecież TO MY JESTEŚMY DLA DLA NICH_------- A NIE ODWROTNIE!!!! Biada WAm uczonym w piśmie!!!!!!!!!!!!!! Pozdrawiam Czerniejowian!!!!!!Tak trzymać!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zapomnieliście o pięknej przypowieści Jezusa-- o ostatnim groszu wdowy.........., która jak powiedział Jezus oddała Bogu najwięcej- bo wszystko co miała.......... Przykre jest to, że traktujecie datki na Kościół tylko jako jego utrzymanie i waszą dobrą czy złą wolę... Wdowa dała ostatni grosz a wy mówicie, że nie dacie nawet z tego co wam zbywa...........(może zostanie więcej na kiełbaski, piwo?) A jałmużna? O wielu istotnych sprawach zapomnieliście.........
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zmartwiony napisał:
Zapomnieliście o pięknej przypowieści Jezusa-- o ostatnim groszu wdowy.........., która jak powiedział Jezus oddała Bogu najwięcej- bo wszystko co miała.......... Przykre jest to, że traktujecie datki na Kościół tylko jako jego utrzymanie i waszą dobrą czy złą wolę... Wdowa dała ostatni grosz a wy mówicie, że nie dacie nawet z tego co wam zbywa...........(może zostanie więcej na kiełbaski, piwo?) A jałmużna? O wielu istotnych sprawach zapomnieliście.........
I znowu zły tok myślenia.... Parafianie , nie dlatego powiedzieli ,że będą dawali na tacę po 1 groszu, bo nie chcą dawać więcej nowemu proboszczowi, ale ich oświadczenie jest skutkiem żalu , jaki mają do decyzji abp. O co mają żal , to jest wyrażnie napisane w powyższych komentarzach. Decyzja powyższa jest rodzajem buntu, niczego więcej. Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego ,że wierni utrzymują parafie i Ci ,,walczący" parafianie podjęli taką , anie inną decyzję, do której mają całkowite prawo. Według mnie postanowili być podobnie złośliwi , jak decyzja abp. Datki na kościół , jak wiemy nie są przymusowe - wierni dają co łaska . Ile będą dawali parafianie z Czerniejowa, to jest ich wybór, a na co przeznaczają swoje pieniądze cyt:.(może zostanie więcej na kiełbaski, piwo?)-- to jest ich decyzja. Najlepiej , jak każdy będzie postępował według własnego sumienia. Dobrze ,że sa na tym świecie ludzie , którym los innych nie jest obojętny. Protestujący z Czerniejowa, modlę się za Was i wspieram Was całym sercem. Pamiętajcie,ze WIARA CZYNI CUDA !!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 2 z 6

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...